Історія нашої школи

Земля наша рідна! Чарівний і неповторний
край! Дорога серцю земля наших батьків,
дідів і прадідів. Рідний дім, батьківська
хата, тут ми народилися, уперше побачили світ.

Село Удобне – багате, щасливе, уквітчане. Оксамитовими стрічками стеляться городи, подвір’я  і будинки потопають у сніжно – білій та рожевій заметілі вишневого та персикового квітування.

Багато життєвих випробувань перенесло село: турецьке панування, феодальний гніт та рекрутчину. В 1840 році в селі була побудована церква , тоді в селі проживало 570 жителів.

А в 1872 році відкрилося народне училище Міністерства народної освіти, в якому навчалося 48 дітей: 37 хлопчиків та 11 дівчат. В училищі працювали 2 вчителя. Один викладав закон божий,  а другий – всі інші предмети. Проте 1880 році кількість учнів в училищі значно зменшилась, тоді навчалося лише 12 хлопчиків. В 1885 році кількість учнів почала збільшуватися.

В 1892 році при церкві відкрилася бібліотека.

І лише в 1936 році в селі почала працювати церковно – приходська школа, яка діяла до 40-х років  ХХ сторіччя.

З 1946 року діти вже навчалися в Удобненській семирічній школі. В семирічній школі директором була Макогон Віра Петрівна, яка викладала математику. Потім школу очолив Довганюк Олексій Кирилович.

В 1967 році в селі було завершено будівництво нової школи. І  1 вересня 1967 року хлопці та  дівчатка пішли до першого класу  Удобненської восьмирічної школи. Директором школи  був призначений Левінець Володимир Іванович, який викладав українську мову та літературу.

В 70- х роках в Удобненській середній школі працювали директорами Дубровський Всеволод Лукич та Дорошенко Володимир Пилипович. При Дубровському Всеволоду Лукичу школа перейшла на кабінетну систему навчання.

З 1978 по 1985 роки Удобненську школу очолював Лях Петро Микитович. Присяжнюк Павло Никодимович працював директором Удобненської СШ з 1987 по 1989 роки.

Десять років віддала директорській  роботі Колокольникова Зоя Тихонівна  ( з 1989 по 1999 роки ).Все своє життя  вона присвятила вчительській праці, пропрацювавши в школі 45 років, і лише недавно пішла на заслужений відпочинок.

З 1999 року по 2000 рік директором школи працювала математик Токарська Неоніла Янівна. Школа  випустила сотні випускників і 26 із них стали вчителями та вихователями  рідної  школи та дитячого садочку.

З 2000 року і по сьогоднішній день школу очолює директор Рябченко Сергій Михайлович.